Domki drewniane

Porady budowlane

Czym ogrzewać drewniane domy?

Drewniane domy można traktować tak, jak budynki wykonane z innych materiałów. Przy profesjonalnych konstrukcjach oraz przy wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych nie ma żadnych przeciwwskazań, aby nie stosować, któregoś z rodzajów ogrzewania. Specjaliści zalecają ogrzewanie gazem, olejem opałowym lub też zastosowanie grzejników elektrycznych.

Istnieje ponadto możliwość zainstalowania ogrzewania podłogowego (o ile nie mamy do czynienia z podłogami czysto drewnianymi). Warto także przemyśleć zastosowanie nowoczesnych technologii grzewczych takich jak baterie słoneczne czy pompy cieplne.

Jak skutecznie chronić drewno?

Wilgoć wydaje się być największym zagrożeniem dla domów wykonanych z drewna. Na szczęście istnieje dużo skutecznych sposobów, które pomogą nam w odpowiedni sposób zabezpieczyć swój drewniany domek.

Pierwszym z nich jest głęboka impregnacja, polegająca na głębokim nasączeniu preparatem ochronnym – można to zrobić zarówno metodą próżniowo-ciśnieniową, jak i bezciśnieniową. Inny polega po prostu na pomalowaniu drewna specjalnym preparatem przy pomocy pędzla lub też natrysku.

Jeśli chodzi o marki impregnatów, to proponujemy profesjonalne wyroby firmy DrewniakPol, z którą współpracujemy od momentu założenia firmy Dreew s.c.